Naruto Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Naruto JDR si functionalitati/tutoriale
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareRegulament
Echipa noastra va ureaza Bun Venit: Ca e vizitati site-ul si sa speram ca ne veti ajuta sa facem forumul cat mai cunoscut. Inca odata va multumim!!!
Actualizari: Numele forumului s-a schimbat in http//naruto-romania2.forumgratuit.ro ! Tema forumului s-a schimbat! Una creata unic pentru forumul nostru!

 

 Episodul 1 (Mihai_SAnime)

In jos 
AutorMesaj
Mihai_Sanime
Admin
Admin
Mihai_Sanime


Hokage
Sat : Satul ascuns intre frunze
Clan : Clanul Uchiha
Numarul jutsurilor : Toate
Mesaje : 173
Puncte : 508
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Konoha

JDR
Puncte de Viata:
Episodul 1 (Mihai_SAnime) Left_bar_bleue1000/1000Episodul 1 (Mihai_SAnime) Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Episodul 1 (Mihai_SAnime) Empty
MesajSubiect: Episodul 1 (Mihai_SAnime)   Episodul 1 (Mihai_SAnime) Icon_minitime1Mar Noi 30, 2010 4:47 pm

Episodul 1
(Naruto inventat de mine)
Primul absplant


Pe timpul lui Sarutobi si Minato, s-a inventat o organizatie numita Akatsuki. Acea organizatie vroia sa cucereasca toate cele 5 tari si toate satele. Aceasta Organizatie Akatsuki a fost intemeiata de Uchiha Madara, fostul membru al Clanului Uchiha (inca mai este). Atunci el a invocat o bestie numita "Kyuubi" care tradus din japoneza-romana este "Vulpea cu 9 cozi". Sarutobi si Minato cand au auzit lucrul acesta, a incercat sa afle cat mai multe detalii despre organizatie. Atunci ei au dat un anut oficial, ca sa fie pe panda daca va ataca satul. Minato si sotia lui (numai stiu cum se numea), cand ea era aproape de nastere, au pus o bariera prin toate intrarile satului. Atunci ea l-a nascut pe Naruto Uzumaki. (cu mult timp inainte) Pe cand Naruto avea vreo 5 ani, el nu avea parinti, iar ceilalti din jurul sau ii purta ura. El nu stia de ce era atat de nervosi cu el. (cu 6 ani inainte) Cand avea el vreo 12 ani, a ajuns Student in Academie ca sa ajunga un ninja adevarat. El isi dorea de la inceputul anilor sai sa devina un Hokage. El atunci si-a facut multi prieteni. Adica cei care s-au odata cu el sau cei mai mari. Dar cel mai bun "prieten" al lui era Iruka. El era Chuunin. (Naruto in absolvirea Genin) Pe cand Naruto era aproape de absolvirea de a ajunge un ninja, trebuia sa invete un anumit jutsu numit "Kage Bunshin no Jutsu" care tradus din japoneza-romana este "Tehnica Clonarii". Incerca si incerca... Si tot nu a putut.

-(Iruka) Naruto, vreau sa vad jutsul care ti l-am dat eu!
-(Naruto) Oh...Bine...Umbra Clonelor Jutsu!
-(Iruka)Ce nai-...ba este asta? Clona aia parca ar fi moarta.
-(Naruto)Ce? Nu-mi apreciezi deloc munca!?
-(Iruka)Nu pot sa ti-o apreciez, atata timp cat nu faci o munca adevarata!
-(Minato, un alt Minato)Iruka, nu fi atat de rau cu el. Incearca doar...
-(Iruka)Inteleg, dar...Trebuie sa invete acest jutsu daca vrea sa ajunga un ninja adevarat...
-(Minato)Iruka, lasa-ma sa-l invat eu acest jutsu fara graba.
-(Iruka)Dar...Trebuie sa invete acest jutsu singur...De-asta este un Student Academician!
-(Minato)Iruka, nu fi atat de rau cu pustiul, parca ai zis ca sunteti cei mai buni "prieteni".
-(Iruka)Ai dreptate...Iti dau permisiunea de-al invata.
-(Naruto)Stai linistit, Minato...Te rog nu iti bate capul cu un prost ca mine...!
-(Minato)Hai odata...Nu am mult timp la dizpozitie...
-(Naruto)Aaaa...Ok, merg, asteapta-ma!
-(Minato)Ti-am zis, u am mult timp la dizpozitie!
~~~Va Urma~~~






Sus In jos
https://naruto-romania2.forumgratuit.ro
 
Episodul 1 (Mihai_SAnime)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Romania :: Povesti si Compuneri :: Povesti-
Mergi direct la: